Tanie blachy na dach

Za wyborem pokrycia dachowego z blachy przemawia jego koszt. Blachodachówka czy blacha trapezowa jest dużo tańsza od dachówki ceramicznej. Ponadto, są one od niej lżejsze i nie obciążają więźby dachowej. Jest to szczególnie ważne w przypadku remontu starszych domów, w których konstrukcja więźby jest już przestarzała lub naruszona. Plusem jest również szeroka gama wzorów i kolorów. Blachy trapezowe są dodatkowo cenione za uniwersalność zastosowań. Można je stosować zarówno w budownictwie mieszkaniowym, przy realizacji wiat, garaży, budynków przemysłowych czy o charakterze rolniczym.

Wysokiej jakości pokrycia dachowe z blachy znajdziemy w ofercie firmy Blachodach. W asortymencie znajdują się eleganckie blachodachówki o wyrazistych kształtach jak: Bingo, Flamenco, Twist, Sonata oraz Swing dedykowane inwestorom o szczególnych gustach. Wśród blach trapezowych klient może nabyć takie modele jak: T-7, T-12, T-18, T-18 plus, T-35, T-55.

Pokrycia dachowe firmy Blachodach są dostępne w kilku klasach powłok: 

- STANDARD – to blachy do prostych, niewymagających zastosowań, które posiadają 10-letni okres gwarancji. 

- SUPER – blachy o podwyższonym standardzie jakości z 15-letnią gwarancją. 

- SUPER Plus – jest najgrubszą blachą tej klasy, 25 lat gwarancji. 

- DE LUXE – najwyższej jakości blachy, odporne na korozję i zarysowania mechaniczne, certyfikowane 35-letnim programem gwarancyjnym. Dodatkowo blacha w klasie DE LUXE dostępna jest w wersji Extreme Matt. Gruba powłoka lakiernicza (50-mikronów) została wzbogacona drobinkami akrylu, które wzmacniają trwałość blachy, uodparniając ją na korozję i zarysowania. Można ją stosować w miejscach, gdzie występują trudne warunki zewnętrzne, np. nadmorskie zasolenie. 

Wszystkie klasy powłok Firmy Blachodach dostępne są w opcji DR!PSTOP. Jest to system zabezpieczenia antykondensacyjnego, który zapobiega zjawisku skraplania się pary wodnej.

Blacha płaska na dach

Jeśli marzy nam się blacha płaska na dach, to nasz wybór powinien paść na panel dachowy na rąbek stojący. Produkt ten jest połączeniem tradycji z nowoczesnością, idealny dla nowoczesnych domów w minimalistycznym stylu. Zastosowanie blachy na rąbek w postaci paneli ułatwia montaż pokrycia. Każdy panel montowany jest zatrzaskowo, a wkręty maskowane są przez kolejne elementy. Kolejną zaletą jest możliwość zastosowania paneli na dachach o małym stopniu nachylenia bez względu na skomplikowany podział połaci. Ze względu na ponadczasowy wygląd polecany jest również w renowacji starych i zabytkowych budynków.

Blacha drewnopodobna na podbitkę

Większość dachów jest zaprojektowana w ten sposób, że ich spodnia część wystaje poza bryłę budynku, tworząc w ten sposób okap. Element ten jest szczególnie narażony na działanie czynników atmosferycznych i wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. W tym celu wykorzystuje się podbitkę dachową, która zamaskuje okap dachu, a jednocześnie będzie stanowiła jego estetyczne wykończenie. Podbitka może być wykonana z wielu materiałów, np. tworzywa sztucznego lub drewna. Jednak najtrwalsza w tej kwestii jest blacha. To trwały materiał, który nie odkształca się pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dodatkową zaletą jest stosunkowo łatwy montaż podsufitki z blachy. Najczęściej jest ona mocowana prostopadle do okapu. Przytwierdza się ją bezpośrednio do krokwi lub na specjalnym stelażu z łat dachowych. Niemniej ważna jest również estetyka, jaką daje blacha.

Do tej pory stosowano blachę trapezową T7, którą należało odpowiednio przyciąć i dopasować do wymiarów okapu. Ponadto, do jej montażu używano wkrętów farmerskich, które były montowane w sposób widoczny, obniżając tym samym estetykę całego dachu. Pojawiła się jednak na rynku alternatywa dla trapezu. Systemowa podsufitka od firmy Blachodach to wykonana z aluminium lub stali dekoracyjna podsufitka przeznaczona do zabudowy okapu dachu na zewnątrz domu. Aluminium jest lakierowane i nie odkształca się pod wpływem ciepła. Jest to rozwiązanie systemowe – małe panele ułatwiają montaż i dopasowanie do okapu. W tym rozwiązaniu wkręty montażowe są ukryte, miejsca łączeń można zamaskować listwami typu J, a brzegi narożnikami. Jej zastosowanie pozwala w prosty sposób poprawić estetykę budynku i zabezpieczyć konstrukcję dachu. Producent oferuje również panele wentylacyjne, które montuje się co kilka metrów, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza i zapobiec powstawaniu wilgoci. Podbitka dachowa dostępna jest w kolorze brązowym, grafitowym oraz drewnopodobnym.

Blacha drewnopodobna na podbitkę imituje drewno dębowe. Jest jednak od niego wytrzymalsza. Wymaga mniej zabiegów konserwacyjnych niż lite drewno, ponieważ w przeciwieństwie do niego jest odporna na korozję biologiczną – grzyby oraz pleśń. Ponadto, blacha jest bardzo lekka i nie pochłania wody. Zachowuje tym samym atrakcyjny wygląd przez cały okres użytkowania.

Z czego zrobić dach do altany?

Wielu posiadaczy domów z ogrodem inwestuje również w altanki i domki ogrodowe. Te elementy małej architektury sprawdzają się nie tylko w sezonie wiosenno-letnim. Altanka może być użytkowana przez cały rok. Dlatego ważne jest, aby zbudowana była z trwałych materiałów, odpornych na każde warunki atmosferyczne. W szczególności ważny jest materiał użyty na dach. Z czego zrobić dach do altany? Z blachy firmy HORNVAL.

HORNVAL Garden Roof jest nowością w ofercie firmy Blachodach. To panel dekoracyjny, który stanowi swego rodzaju pomniejszoną blachodachówkę. Dedykowany jest na altanki, domki ogrodowe, wiaty ogrodowe i małą architekturę. Do tej pory w tym zakresie wykorzystywano blachę trapezową lub blachodachówkę. Jednak nie prezentowała się ona dobrze. Blacha o długości ok. 1,5 – 2 m z przetłoczeniami co 35 – 40 cm dawała tylko 3, 4 przetłoczenia i nie wyglądała estetycznie na niewielkich dachach altanek. Panel HORNVAL dzięki swoim wymiarom daje lepszą widoczność przetłoczeń, a tym samym gwarantuje atrakcyjny wygląd dachu i całego obiektu. Ponadto, matowa powłoka, jaka posiada panel HORNVAL, jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania.

Firma Blachodach działa na polskim rynku od 25 lat. Jest producentem pokryć dachowych z blachy, systemów elewacyjnych, systemów rynnowych oraz akcesoriów dachowych. Produkowane blachy i systemy spełniają normy europejskie i ustanowienia polskiego prawa budowlanego. Materiał, z którego powstaje blacha na dachy, jest kontraktowany od największych dostawców wyrobów metalurgicznych w Europie, którzy spełniają najbardziej restrykcyjne normy produkcyjne.